Spotkania z Olimpijczykami

Koniec roku to czas na podsumowanie pracy i osiągnięć w minionym sezonie. Sprzyjają temu uroczystości organizowane przez urzędy miejskie, wojewódzkie i stowarzyszenia. W ostatnim czasie zostałam zaproszona do uczestnictwa w dwóch galach: „I Ty możesz zostać Olimpijczykiem”, zorganizowanej przez urząd miejski w Giżycku oraz  „Gala  z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego 2012” w Warszawie , której organizatorami byli Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser i Kredyt Bank. Wiązało się to oczywiście z uhonorowaniem moich osiągnięć w żeglarstwie, ale nie o tym chciałabym pisać.

Główną „atrakcją” tych uroczystości była możliwość spotkania i poznania Olimpijczyków, zarówno tegorocznych jak i tych z ubiegłych lat.

I Ty możesz zostać olimpijczykiem
Ceremonia  wręczenia nagród sportowcom przez Burmistrz Giżycka 15.11.2012r.

W giżyckim Centralnym Ośrodku Sportu gościli Szymon Kołecki (dwukrotny wicemistrz olimpijski z Sydney i Pekinu w podnoszeniu ciężarów, 4-krotny medalista mistrzostw świata, 6-krotny medalisty mistrzostw Europy) oraz Marek Gniewkowski (olimpijczyk z Seulu 1988 i Barcelony 1992 w szermierce, a obecnie trener paraolimpijczyków). Obaj z pasją opowiadali o swoich doświadczeniach i wspominali czas startów w największych sportowych imprezach. Swoje dyscypliny zaprezentowali w dość nietypowy sposób :) Marek Gniewkowski komentował pokazy szermierki swoich podopiecznych paraolimpijczyków. Niespodzianką dla wszystkich było wyzwanie do walki przez Grzegorza Plutę (tegorocznego złotego medalistę z Londynu) naszej Pani Burmistrz Jolanty Piotrowskiej :)

Szermierka z Panią Burmistrz
Szermierka na wózkach z udziałem Jolanty Piotrowskiej

Szymon Kołecki chcąc dotrzeć do młodzieży zabrał na spotkanie Daniela – swojego syna. Był to jego pierwszy pokaz po zaledwie kilkumiesięcznych treningach. Taki sposób dzielenia się sportową pasją na pewno trafia do młodego pokolenia.

Ciężary :)
Na sukces trzeba cięęężko zapracować.

Warszawska gala koncentrowała się na mojej ulubionej dyscyplinie czyt. żeglarstwie. W trakcie uroczystości uhonorowano najwybitniejszych zawodników sezonu 2012. Żeglarzami Roku zostali brązowi medaliści z Londynu – Zofia Noceti-Klepacka oraz Przemysław Miarczyński.

Wyróżnieni 2012
8.12.2012 r. – nagrodzeni na gali z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego 2012 

Najważniejsze, jak dla mnie, było wystąpienie Mateusza Kusznierewicza, który oficjalnie zakończył swoją przygodę z żeglarstwem olimpijskim. Chociaż jak sam stwierdził „olimpijczykiem pozostanie się już na zawsze”. Żeglarską pasję zamierza realizować na większych jednostkach.

Z Mateuszem Kusznierewiczem
Mateusz – jak zwykle medialny :)

Po części oficjalnej był czas na luźniejszą rozmowę, wymianę doświadczeń i osobiste poznanie sportowców z pierwszych stron gazet. Takie nieoficjalne rozmowy są chyba największą korzyścią jaką wyniosłam z gali.

Z Pawłem Kacprowskim
Paweł Kacprowski – trener Kadry Narodowej w żeglarskiej klasie 49er.
A tak prywatnie – wychowywał się w tym samym bloku co ja ;)


Sponsor
Dobry sponsor to podstawa :)

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*