OOM – Frydman 2012

Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży to jedna z najważniejszych imprez w każdej dyscyplinie sportowej. Dzięki niej wyłonieni zostają Mistrzowie Polski w klasie optimist. Nie jest łatwo wystartować w olimpiadzie. Trzeba się najpierw zakwalifikować na jednej z trzech eliminacji. Według regulaminu dostaje się tylko 35 dziewcząt i 65 chłopców. Nie tylko ja byłam zdziwiona, gdy na liście z wynikami sklasyfikowano 42 dziewczyny (+7) i 68 chłopców (+3). Jak widać nie wszyscy musieli wykazać się wynikami, żeby wystartować w tej prestiżowej polskiej imprezie…

13 lipca odbyło się oficjalne rozpoczęcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie (klasa optimist i cadet). Znicz olimpijski został odpalony i można było ruszać na wodę. Niestety z powodu znikomego i kręcącego wiatru nie ukończyliśmy żadnego wyścigu. Pierwszy został przerwany pomiędzy dwójką i bramką, a drugi jeszcze przed jedynką. To dotyczyło dziewcząt, bo chłopcy wypływali niedaleko za linię startu i odwoływano im wyścig. Szczęściarze!

We wtorek i środę zaczęło się prawdziwe ściganie. W ciągu dwóch dni puszczono 8 najważniejszych wyścigów, które zaważyły o tym kto w czwartek stanął na podium. Pogoda, choć wiatrowa, raczej nas nie rozpieszczała. Było zimno i chyba niewiele osób miało ubrania adekwatne do takich warunków. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Pani Marii Wnęk, która przywiozła nam ciepłą herbatkę w termosie prosto na wodę. Na pewno rozgrzała ona wszystkich zawodników z Bazy Mrągowo.

W czwartek nareszcie odwiedziło nas słońce, ale opuścił wiatr i tym oto sposobem wyniki ze środy stały się ostatecznymi.

Wyniki końcowe – Optimist Dziewczęta

Wyniki końcowe – Optimist Chłopcy

Sukcesy jakie odniosłam w optimiscie to praca wielu osób. Ponieważ była to jedna z moich ostatnich imprez, a przynajmniej tak ważnych w tej klasie, chciałabym serdecznie podziękować kilku trenerom – wiele im zawdzięczam.

Przemkowi Strusiowi – trenerowi na Mistrzostwa Europy we Włoszech 2012.
Markowi Karbowskiemu – trenerowi kadry województwa warmińsko-wazurskiego oraz trenerowi kadry na drużynowe ME 2012.
Mirkowi Laskowskiego i Maćkowi Kropidłowskiemu – trenerom na drużynowe ME 2011.
Arkowi Lenkowskiemu z którym jeździłam na zgrupowania do Chorwacji i na Gardę.
Kubie Nizińskiemu, ponieważ był w tym roku jakby naszym drugim trenerem i zawsze mogłam liczyć na jego pomoc.
Andrzejowi Piaseckiemu – trenerowi z Bazy Mrągowo.
Basi Dziekańskiej – mojej nauczycielce, a zarazem trenerce, gdy jeszcze pływałam w Giżycku.
Mirkowi Ambrochowi – mojemu pierwszemu trenerowi z „Nivejki”.
No i oczywiście swojemu trenerowi Tomaszowi Szawkowskiemu. 

 Po podliczeniu klasyfikacji medalowej województwo warmińsko-mazurskie znalazło się na drugiej pozycji, tak samo jak „Baza Mragowo” w klasyfikacji klubowej :)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – WYNIKI (żeglarstwo str. 413 – 426)

Kilka fotek dla tych, którzy nie byli na zakończeniu.

Skomentuj

Komentarze

  1. Rankman

    Lidko! Gratuluję!
    15-lat pilnowałem listy zakwalifikowanych. W tym roku zabrakło Rankmana. Proszę wyślij do mnie nazwiska tych +7 dziewczyn i +3 chłopców z „dziką kartą”.

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*