Spotkania z Olimpijczykami
Koniec roku to czas na podsumowanie pracy i osiągnięć w minionym sezonie. Sprzyjają temu uroczystości organizowane przez urzędy miejskie, wojewódzkie i stowarzyszenia. W ostatnim czasie zostałam zaproszona do uczestnictwa w dwóch galach: „I Ty możesz zostać Olimpijczykiem”, zorganizowanej przez urząd miejski w Giżycku oraz „Gala z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego 2012” w Warszawie , której organizatorami byli Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser i Kredyt Bank. Wiązało się to oczywiście z uhonorowaniem moich osiągnięć w żeglarstwie, ale nie o tym chciałabym pisać.
Główną „atrakcją” tych uroczystości była możliwość spotkania i poznania Olimpijczyków, zarówno tegorocznych jak i tych z ubiegłych lat.
Ceremonia wręczenia nagród sportowcom przez Burmistrz Giżycka 15.11.2012r.
W giżyckim Centralnym Ośrodku Sportu gościli Szymon Kołecki (dwukrotny wicemistrz olimpijski z Sydney i Pekinu w podnoszeniu ciężarów, 4-krotny medalista mistrzostw świata, 6-krotny medalisty mistrzostw Europy) oraz Marek Gniewkowski (olimpijczyk z Seulu 1988 i Barcelony 1992 w szermierce, a obecnie trener paraolimpijczyków). Obaj z pasją opowiadali o swoich doświadczeniach i wspominali czas startów w największych sportowych imprezach. Swoje dyscypliny zaprezentowali w dość nietypowy sposób Marek Gniewkowski komentował pokazy szermierki swoich podopiecznych paraolimpijczyków. Niespodzianką dla wszystkich było wyzwanie do walki przez Grzegorza Plutę (tegorocznego złotego medalistę z Londynu) naszej Pani Burmistrz Jolanty Piotrowskiej
Szermierka na wózkach z udziałem Jolanty Piotrowskiej
Szymon Kołecki chcąc dotrzeć do młodzieży zabrał na spotkanie Daniela – swojego syna. Był to jego pierwszy pokaz po zaledwie kilkumiesięcznych treningach. Taki sposób dzielenia się sportową pasją na pewno trafia do młodego pokolenia.
Na sukces trzeba cięęężko zapracować.
Warszawska gala koncentrowała się na mojej ulubionej dyscyplinie czyt. żeglarstwie. W trakcie uroczystości uhonorowano najwybitniejszych zawodników sezonu 2012. Żeglarzami Roku zostali brązowi medaliści z Londynu – Zofia Noceti-Klepacka oraz Przemysław Miarczyński.
8.12.2012 r. – nagrodzeni na gali z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego 2012
Najważniejsze, jak dla mnie, było wystąpienie Mateusza Kusznierewicza, który oficjalnie zakończył swoją przygodę z żeglarstwem olimpijskim. Chociaż jak sam stwierdził „olimpijczykiem pozostanie się już na zawsze”. Żeglarską pasję zamierza realizować na większych jednostkach.
Po części oficjalnej był czas na luźniejszą rozmowę, wymianę doświadczeń i osobiste poznanie sportowców z pierwszych stron gazet. Takie nieoficjalne rozmowy są chyba największą korzyścią jaką wyniosłam z gali.
Paweł Kacprowski – trener Kadry Narodowej w żeglarskiej klasie 49er.
A tak prywatnie – wychowywał się w tym samym bloku co ja