Przygotowania do drużynówek

Cztery dni minionego tygodnia (31.07.-3.08.2012r.) spędziłam w Iławie. Uczestniczyłam w zgrupowaniu przygotowującym do Drużynowych Mistrzostw Europy, które co roku odbywają się we Włoszech na Ledro. Jest to małe, piękne jeziorko, otoczone górami, położone w pobliżu dobrze nam znanej Gardy :)

Trenowaliśmy w składzie: ja, Julia i Filip Szmit, Karolina Knapik, Michał Sawicki i zawodnicy trenera Marka Karbowskiego, czyli: Wiktoria Gołębiowska, Maria Granica, Mateusz Tarasiuk, Maciek i Paweł Abramowicz, Piotr Malinowski, Filip Graczyk i Krzysiek Białaś.

Zazwyczaj zaczynaliśmy od rozgrzewki w grupach – chłopcy i dziewczęta. Pływaliśmy po śledziu wykonując kółka i podwójne rufy. Następnie trener ustawiał nam trasę, która wyglądała jak kwadrat. Mieliśmy na niej sami wyznaczać sobie zadania i wykonywać je na poszczególnych odcinkach. Z każdym dniem dochodziły nowe ćwiczenia: pilnowanie, krycie w parach w trójkach, wchodzenie na znak czwórkami i wiele, wiele innych. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyścigiów :)

Niestety, jak wszyscy wiecie, w tym sezonie ciągle brakuje wiatru. I  tym razem pogoda nas nie rozpieszczała. Zdarzało się, że rano na jeziorze zastawaliśmy „szklankę”, czy „lustro” – jak kto woli :( Czasami po prostu robiliśmy przedłużoną odprawę dotyczącą przepisów i wszystkiego co jest związane z drużynówkami. Nie zawsze to wystarczało. Jednego dnia wiatr nie zaszczycił nas wcale. Na szczęście mogliśmy skorzystać z kajaków i przepłynąć się dookoła wyspy oraz integrować na plaży.

Zapewne większość z Was ciekawi skład, który wyłonił trener reprezentacji pan Marek Karbowski. Oto on:

Lidia Bochan
Wiktoria Gołębiowska
Karolina Knapik
Michał Sawicki
Filip Szmit

Będziemy walczyć od 22 do 25 sierpnia.

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*